• 1-40 km
  • 100-200 km
  • 200-300 km
  • 300-400 km
  • 40-100 km
  • BESKIDY
  • człapanie
  • Dolina Dolnej Wisły
  • dookoła Jeziora Łebsko
  • dookoła Jeziora Śniardwy
  • dpd
  • Kaszuby
  • Kotlina Kłodzka
  • LUBELSZCZYZNA
  • PK Dolina Baryczy
  • Pojez. Gostynińsko-Włocławskie
  • Pomorze
  • przyczepka
  • Sudety Zachodnie
  • Żuławy i Mierzeja Wślana
grigor86.bikestats.pl

Grigori - zarażony cyklozą (już z tego nie wyjdzie) :-)

rowerowy blog

Info

avatar Blog rowerowy prowadzi grigor86 z city of Pobiedziska. Nakręciłem korbą 83151.07 kilometrów w tym 28708.86 poza asfaltem. Jadąc, dużo się rozglądam,stąd żałosna średnia 18.53 km/h
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Znajomi

wszyscy znajomi(65)

Moje rowery

Felt Q720 48412 km
Felt Q26 28749 km
GT Avalanche 3.0 5982 km

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy grigor86.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • 2026, Maj1 - 2
  • 2026, Kwiecień1 - 0
  • 2025, Wrzesień1 - 2
  • 2025, Sierpień6 - 19
  • 2025, Lipiec4 - 10
  • 2025, Czerwiec3 - 9
  • 2025, Maj2 - 14
  • 2025, Kwiecień1 - 4
  • 2025, Marzec1 - 3
  • 2024, Grudzień3 - 6
  • 2024, Listopad2 - 1
  • 2024, Wrzesień5 - 9
  • 2024, Sierpień6 - 11
  • 2024, Lipiec9 - 9
  • 2024, Czerwiec7 - 12
  • 2024, Maj4 - 11
  • 2024, Kwiecień4 - 11
  • 2024, Marzec4 - 14
  • 2024, Styczeń1 - 5
  • 2023, Grudzień1 - 4
  • 2023, Listopad2 - 5
  • 2023, Październik2 - 4
  • 2023, Wrzesień14 - 55
  • 2023, Sierpień9 - 25
  • 2023, Lipiec2 - 6
  • 2023, Czerwiec4 - 13
  • 2023, Maj5 - 24
  • 2023, Kwiecień8 - 31
  • 2023, Marzec8 - 30
  • 2023, Luty5 - 13
  • 2023, Styczeń4 - 8
  • 2022, Grudzień1 - 2
  • 2022, Listopad1 - 3
  • 2022, Październik3 - 8
  • 2022, Wrzesień6 - 11
  • 2022, Sierpień7 - 11
  • 2022, Lipiec5 - 15
  • 2022, Czerwiec9 - 27
  • 2022, Maj3 - 20
  • 2022, Kwiecień6 - 34
  • 2022, Marzec1 - 8
  • 2021, Sierpień2 - 7
  • 2021, Lipiec3 - 7
  • 2021, Czerwiec3 - 12
  • 2021, Maj4 - 24
  • 2021, Kwiecień1 - 5
  • 2021, Marzec2 - 20
  • 2021, Luty2 - 16
  • 2021, Styczeń3 - 17
  • 2020, Grudzień7 - 52
  • 2020, Listopad18 - 109
  • 2020, Październik11 - 79
  • 2020, Wrzesień8 - 40
  • 2020, Sierpień7 - 42
  • 2020, Lipiec12 - 63
  • 2020, Czerwiec13 - 85
  • 2020, Maj12 - 122
  • 2020, Kwiecień17 - 152
  • 2020, Marzec11 - 77
  • 2020, Luty5 - 22
  • 2020, Styczeń13 - 82
  • 2019, Grudzień17 - 91
  • 2019, Listopad11 - 47
  • 2019, Październik22 - 107
  • 2019, Wrzesień11 - 43
  • 2019, Sierpień11 - 58
  • 2019, Lipiec17 - 70
  • 2019, Czerwiec20 - 103
  • 2019, Maj13 - 69
  • 2019, Kwiecień12 - 58
  • 2019, Marzec6 - 36
  • 2019, Luty11 - 60
  • 2019, Styczeń14 - 79
  • 2018, Grudzień13 - 44
  • 2018, Listopad25 - 102
  • 2018, Październik11 - 81
  • 2018, Wrzesień20 - 92
  • 2018, Sierpień20 - 95
  • 2018, Lipiec15 - 71
  • 2018, Czerwiec11 - 43
  • 2018, Maj11 - 65
  • 2018, Kwiecień19 - 84
  • 2018, Marzec16 - 83
  • 2018, Luty2 - 6
  • 2018, Styczeń2 - 10
  • 2017, Grudzień2 - 14
  • 2017, Listopad13 - 69
  • 2017, Październik24 - 116
  • 2017, Wrzesień22 - 100
  • 2017, Sierpień31 - 157
  • 2017, Lipiec24 - 87
  • 2017, Czerwiec23 - 95
  • 2017, Maj22 - 78
  • 2017, Kwiecień20 - 96
  • 2017, Marzec23 - 123
  • 2017, Luty15 - 71
  • 2017, Styczeń29 - 153
  • 2016, Grudzień1 - 10
  • 2016, Listopad3 - 27
  • 2016, Październik6 - 44
  • 2016, Wrzesień19 - 62
  • 2016, Sierpień9 - 39
  • 2016, Lipiec4 - 11
  • 2016, Czerwiec4 - 12
  • 2016, Maj4 - 21
  • 2016, Marzec1 - 10
  • 2016, Styczeń10 - 61
  • 2015, Grudzień7 - 52
  • 2015, Listopad6 - 34
  • 2015, Październik9 - 68
  • 2015, Wrzesień7 - 39
  • 2015, Sierpień10 - 55
  • 2015, Lipiec3 - 14
  • 2015, Czerwiec16 - 84
  • 2015, Maj5 - 28
  • 2015, Kwiecień7 - 25
  • 2015, Marzec3 - 14
  • 2015, Luty13 - 52
  • 2015, Styczeń22 - 133
  • 2014, Grudzień14 - 68
  • 2014, Listopad9 - 51
  • 2014, Październik9 - 54
  • 2014, Wrzesień19 - 75
  • 2014, Sierpień17 - 71
  • 2014, Lipiec16 - 68
  • 2014, Czerwiec2 - 12
  • 2014, Maj16 - 86
  • 2014, Kwiecień10 - 59
  • 2014, Marzec10 - 102
  • 2014, Luty17 - 113
  • 2014, Styczeń19 - 172
  • 2013, Grudzień15 - 108
  • 2013, Listopad6 - 50
  • 2013, Październik18 - 105
  • 2013, Wrzesień13 - 56
  • 2013, Sierpień8 - 46
  • 2013, Lipiec12 - 77
  • 2013, Czerwiec22 - 140
  • 2013, Maj12 - 99
  • 2013, Kwiecień23 - 198
  • 2013, Marzec31 - 248
  • 2013, Luty19 - 190
  • 2013, Styczeń17 - 161
  • 2012, Grudzień11 - 141
  • 2012, Listopad15 - 126
  • 2012, Październik14 - 115
  • 2012, Wrzesień29 - 308
  • 2012, Sierpień26 - 236
  • 2012, Lipiec13 - 163
  • 2012, Czerwiec15 - 195
  • 2012, Maj6 - 79
  • 2012, Kwiecień9 - 151
  • 2012, Marzec14 - 240
  • 2012, Luty10 - 141
  • 2012, Styczeń6 - 83
  • 2011, Grudzień10 - 126
  • 2011, Listopad8 - 74
  • 2011, Październik22 - 128
  • 2011, Wrzesień12 - 100
  • 2011, Sierpień18 - 161
  • 2011, Lipiec7 - 74
  • 2011, Czerwiec23 - 211
  • 2011, Maj32 - 393
  • 2011, Kwiecień25 - 312
  • 2011, Marzec13 - 176
  • 2011, Luty13 - 60
  • 2011, Styczeń6 - 14
  • 2010, Grudzień3 - 8
  • 2010, Listopad11 - 10
  • 2010, Październik4 - 0
  • 2010, Wrzesień5 - 0
  • 2010, Sierpień9 - 2
  • 2010, Lipiec12 - 0
  • 2010, Czerwiec11 - 0
  • 2010, Maj12 - 0
  • 2010, Kwiecień22 - 3
  • 2010, Marzec15 - 0
  • 2010, Luty1 - 0
neroStatystyki zbiorcze na stronę
Wpisy archiwalne w kategorii

1-40 km

Dystans całkowity:14169.74 km (w terenie 5633.38 km; 39.76%)
Czas w ruchu:820:52
Średnia prędkość:17.22 km/h
Maksymalna prędkość:61.69 km/h
Liczba aktywności:570
Średnio na aktywność:24.86 km i 1h 27m
Więcej statystyk
Dane wyjazdu:
25.90 km 25.00 km teren
01:40 h 15.54 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:-3.0
Rower:Felt Q720

Dziewicza Góra nocą

Wtorek, 11 grudnia 2012 · dodano: 11.12.2012 | Komentarze 13

Na dzisiejszy wypad mam tylko jedno zdanie: HARDCORE NA MAXA!
Z domu wyjechałem punkt 19:00 i obrałem cel na Dziewiczą Górę, gdyż chciałem sprawdzić czy dam radę podjechać pod te wzniesienie zimą, przy ok.10cm. śniegu.
No i jak myślicie, czy podjechałem? Pewnie, że podjechałem, ale z 10 glebami po drodze ;-) Zabawy przy tym było co nie miara, ale i przekląć nie omieszkałem przy tym kilka razy. Jednak o szaleństwach na zjazdach mogłem zapomnieć, ponieważ ślisko w hej i śnieg przykrył wszystkie przeszkody typu korzenie, dziury itp. dlatego mógłbym skończyć na noszach, gdybym nie zachowywał nie podobnego do mnie rozsądku ;-)

W lesie jadąc samemu można nieźle w pory narobić przez te daniele, co wyskakują 2 metry od roweru nagle z krzaków!!! Raz to tak się wystraszyłem, że tak dziwnie (damskim głosem) krzyknąłem i gdyby ktoś to usłyszał nieźle by się uśmiał :-)

Jeśli chodzi o stan dróg leśnych to jeszcze jeździ się komfortowo, gdyż śnieg jest świeży i opona napompowana do 1,5 atmosfery dobrze wgryza się w nań. Jednak czasem zdarzyło się poślizgnąć na zmarzniętej bruździe.
Na szczęście mimo kilku bliskich sytuacji, gleby udało się uniknąć.

Zimowe zapodawanko:

na początek moja morda w nocno-zimowej scerii © grigor86


leśna droga w śniegu © grigor86


Puszcza Zielonka wita © grigor86


Dziewicza Góra - wieża widokowa na szczycie nocą © grigor86


śliski zjazd z Dziewiczej Góry © grigor86


błotno - śnieżno - solna papka na kapciu © grigor86


kościół drewniany w Kicinie © grigor86


Feltowi przybyło bieli w postaci brudnych kilogramów © grigor86
Kategoria 1-40 km


Dane wyjazdu:
30.31 km 8.00 km teren
01:22 h 22.18 km/h:
Maks. pr.:33.00 km/h
Temperatura:-2.0
Rower:Felt Q720

Szybkie, nocne, zimowe kręcenie z Michałem

Środa, 5 grudnia 2012 · dodano: 05.12.2012 | Komentarze 6

W moich okolicach przyszła już zima na całego, dlatego dziś chciałem wykorzystać śniegową aurę, aby troszkę "poszlifować" technikę na śliskiej nawierzchni. Przed wieczorem zmówiłem się z Michałem, który już pomykał na swoim Specu 29er po okolicach Pobiedzisk i wyruszyłem mu na spotkanie.
Gdy już się spiknęliśmy to pojechaliśmy bocznymi asfaltami w bardzo dynamicznym tempie po okolicznych wioskach.
Mroźny wiatr w pewnych momentach dawał w kość, ale ogólnie bardzo miło się jechało i gleby nie było na szczęście.
Z ciekawszych rzeczy po drodze, warto wspomnieć o wyprzedzeniu przez nas, w miejscowości Karłowice pewnego pana jadącego na skuterze!!! Nieźle nas to rozbawiło, ja temu panu pomachałem ręką - wydaje mi się, że facet niezłego wstydu się najadł hehe.


Grigori i Michał © grigor86
Kategoria 1-40 km


Dane wyjazdu:
24.54 km 19.00 km teren
01:12 h 20.45 km/h:
Maks. pr.:35.00 km/h
Temperatura:6.0
Rower:Felt Q720

Night biker - teren

Czwartek, 22 listopada 2012 · dodano: 22.11.2012 | Komentarze 0

Krótko, w ciemnościach, po okolicy, w terenie.
Kategoria 1-40 km


Dane wyjazdu:
14.12 km 3.00 km teren
00:41 h 20.66 km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:8.0
Rower:Felt Q720

Night biker - dzień kolejny

Czwartek, 8 listopada 2012 · dodano: 08.11.2012 | Komentarze 1

Miałem dziś nie jeździć, ale siła wyższa przed 20:00 posadziła me 4 litery na siodełku i się rypnąłem kawalundek. Po paru minutach zaczęło nieźle padać i zawróciłem.
W Kobylnicy zrobiłem zdjęcie jakiemuś pojazdowi szynowemu i w środku się maszynista patrzył.

Patrzy się!!!!! © grigor86
Kategoria 1-40 km


Dane wyjazdu:
26.75 km 2.00 km teren
01:20 h 20.06 km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:8.0
Rower:Felt Q720

Night biker - dzień kolejny

Środa, 7 listopada 2012 · dodano: 07.11.2012 | Komentarze 8

Dzisiejszego dnia krótki wypad, bo takich będzie teraz raczej sporo do Oddalonej o 10km. drugiej co do ludności wsi w Polsce (11 425 osoby) czyli Koziegłów.
Niektórzy spytają pewnie: "a na co tam"? To ja odpowiem: "bo ładny widok tam jest" na Poznań, jako że Koziełepki leżą na ładnej górce. Jednak atrakcyjnego zdjęcia nie udało mi się zrobić, gdyż w taką ciemnicę mój mały aparacik baaaardzo słabo sobie radzi. Ale mogę pokazać jak wygląda ten widok za dnia:
Widok na poznańskie centrum z Koziegłów © grigor86

Popatrzyłem sobie chwilkę i potem nazad do chaty.

A poza tym to kilka zdjęć z dziś:

Drewniany kościół w Kicinie z 1749r. © grigor86


Widok z Koziegłów na nocny Poznań © grigor86


Feltowi obniżyłem nieco mostek i zmieniłem ustawienie kierownicy i jeździ się jeszcze lepiej. © grigor86


Wierzonka - centrum kulturalno-rozrywkowo-monopolowo-zaopatrzenowe :-) © grigor86
Kategoria 1-40 km


Dane wyjazdu:
8.64 km 4.00 km teren
00:23 h 22.54 km/h:
Maks. pr.:27.00 km/h
Temperatura:4.5
Rower:Felt Q720

Krótki teścik nowej sztycy

Wtorek, 6 listopada 2012 · dodano: 06.11.2012 | Komentarze 7

Dziś dotarła do mnie nowa sztyca do mojego Felta. Poprzednia jeszcze seryjna sztyca od Felta po prostu się wygięła i potrzebowałem wymiany na coś lepszego. Spośród różnych sztyc jakie sobie upatrzyłem w cenie do 150 zł. wybór padł na Boplight'a ponieważ wykonana jest z bardzo wytrzymałego aluminium 7050 T6 3D i jest przy tym bardzo lekka. Zważyłem ją zaraz po otworzeniu przesyłki i waga wskazała 235g. a poprzednia sztyca ważyła 320g.
Po wymianie rurek, pobawiłem się jeszcze z ustawieniami mostka i kiery i zrobiłem rypa testowego - jest dobrze :-)))

Szyca Boplight © grigor86


Stara sztyca "z lekka" się odgięła :-S © grigor86


Po założeniu sztycy (w tle kolekcja moich egzotyków) © grigor86
Kategoria 1-40 km


Dane wyjazdu:
23.64 km 2.00 km teren
01:03 h 22.51 km/h:
Maks. pr.:40.00 km/h
Temperatura:7.0
Rower:Felt Q720

Night biker - test nowych rękawiczek

Poniedziałek, 5 listopada 2012 · dodano: 05.11.2012 | Komentarze 13

Dzisiejszego dnia doszła do mnie przesyłka z nowo zakupionymi rękawiczkami zimowymi Rogelli Alberta, dlatego postanowiłem je zaraz odziać na swe dłonie i rypnąć się kawałek w celu ich przetestowania.
Wnioski są takie, że rękawiczki są porządnie wykonane, z dobrych materiałów, nie krępują palców, a przy dzisiejszej temperaturze 7*C czyli niezbyt zimnej, dobrze chronią palce przed wiatrem. Myślę jednak, że przy temperaturach poniżej zera może być jednak lekki dyskomfort cieplny, ale to się jeszcze sprawdzi - czekam na mróz :-)))
Poza tym, jeśli chodzi o dzisiejszą jazdę, to szczerze powiem iż nie należała do przyjemnych, ponieważ po 10km. rozpadał się konkretny i na szczęście przelotny deszcz, a w mordę wiał zimny wiatr.

Rękawiczki Rogelli Alberta © grigor86


Rękawiczki posiadają także elementy odblaskowe © grigor86


a w Jerzykowie postawiony został nowiutki, iluminowany posąg Jezusa © grigor86
Kategoria 1-40 km


Dane wyjazdu:
22.92 km 14.00 km teren
01:12 h 19.10 km/h:
Maks. pr.:27.00 km/h
Temperatura:10.0
Rower:Felt Q720

Króciutki rozruch po chorobie.

Niedziela, 4 listopada 2012 · dodano: 04.11.2012 | Komentarze 14

Nie, nie, nie.....Nie odpuszczam! Ta ponad dwu tygodniowa przerwa w kręceniu spowodowana była tylko i wyłącznie przez jakąś anginę, która raczyła mój organizm podwyższoną temperaturą, dundlami w nosie i lekkim kaszlem.
Nie chciałem jeździć w chorobie, żeby się nie dobijać, dlatego tak długo trwała moja abstynencja. Dziś jednak poczułem się na tyle dobrze, że zrobiłem sobie lekki rekonesans w terenie.
Lekki spadek formy czułem, ale to kwestia tygodnia, aby wrócić do normalnego stanu. No i załapałem się jeszcze na końcówkę złotej, polskiej jesieni :-)

Powoli kończy się złota jesień:

Grigori jedzie na las © grigor86


Kapliczka w Dębogórze © grigor86


Nawet nie wiedziałem, że taka istnieje, a Wierzenica to moja parafia :-S
Wizerunek Matki Boskiej Wierzenickiej © grigor86


Buczyna jesienią wygląda bosko © grigor86


Sam dziś w lesie nie byłem © grigor86


Złota polska jesień - buczyna © grigor86


Droga leśna Zielonka - Tuczno © grigor86


Jezioro Kołatkowskie © grigor86
Kategoria 1-40 km


Dane wyjazdu:
33.90 km 10.00 km teren
01:26 h 23.65 km/h:
Maks. pr.:44.00 km/h
Temperatura:14.0
Rower:Felt Q720

wieczorową porą

Wtorek, 2 października 2012 · dodano: 02.10.2012 | Komentarze 13

Nadszedł czas, kiedy jedynymi chwilami na rower w dni powszednie są te po zachodzie Słońca. Dlatego zdjęć będzie mniej i dystanse też już nie porywające, ale w miarę możliwości kiedy tylko chęci i bateryjki w lampkach pozwolą, będę śmigał takie tam 30 w okolicy, ażeby rytmu nie zgubić - w końcu rower uwielbiam jak nie wiem co! W tym momencie troszkę ubolewam nad tym że zamieszkuję tereny wiejskie, poniekąd bardzo urokliwe, ale przydałaby mi się taka "mała poznańska malta" koło bloku :-) Pozdrower dla wszystkich nightbikerów i nie tylko.

Wierzonka - zmierzch na łące © grigor86


moje oświetlenie w rowerze © grigor86


Wierzonka - oborowa trwoga :-S © grigor86
Kategoria 1-40 km


Dane wyjazdu:
37.94 km 35.50 km teren
02:02 h 18.66 km/h:
Maks. pr.:48.00 km/h
Temperatura:18.0
Rower:Felt Q720

Puszcza Zielonka - Dziewicza Góra

Poniedziałek, 24 września 2012 · dodano: 24.09.2012 | Komentarze 14

Dzisiaj zrobiłem sobie powtórkę z rozrywki i pojechałem na Dziewiczą Górę poszaleć na górkach. Nieźle się wyszalałem podczas niebezpiecznie szybkich zjazdów, ale także mocno zmachałem podczas kilkukrotnego podjeżdżania pod górę różnymi ścieżkami, tak aby nudy nie było.
Niezłą miałem dziś energię i fajnie ją wykorzystałem na jazdę po tym pagórkowatym terenie, jaki mam pod swoim nosem. Na terenie Dziewiczej spotkałem dziś 2-óch bikerów i ładnie się pozdrowiliśmy :-)
Najbardziej podobało mi się dziś:
- szum opon na ubitych ścieżkach
- pękające pod naporem opon gałązki i żołędzie
- praca amortyzatora na wybojach i korzeniach
- wgryzanie się klocków U-blocks w ziemię podczas ostrych wirażów, jestem zauroczony wręcz tymi oponami :-)

Po szaleństwach przyszła pora na malutką sesję w terenie dla celów blogowych, no i oczywiście wspinaczka na drzewo, aby podziwiać widoki z tego wzniesienia, bo wieża widokowa, z której jest jeden z piękniejszych widoków w Wlkp.jest zamknięta o tej porze. Niestety pogoda była nieciekawa i wyższe drzewa zakłóciły krajobraz.

Potem już wracałem okrężną drogą przez lasy do domu i byłoby to nawet lajtowe, gdyby nie usłyszany gdzieś w zaroślach przeraźliwy ryk dorosłego byka jelenia, który dał o sobie znać w niewielkiej odległości ode mnie, podczas gdy byłem samiuśki w gęstym lesie o zmroku! Prawie w pory narobiłem ze strachu :-S

Kilka ujęć z lasów Puszczy Zielonka:

Przyjemny dojazd trawiastą drogą leśną © grigor86


Dziewicza Góra - jeden z wielu podjazdów © grigor86


Dziewicza Góra - szybki zjazd © grigor86


Dziewicza Góra - kolejny leśny zjazd singlem © grigor86


Dziewicza Góra - widok z drzewa © grigor86


Dziewicza Góra - kiepski widok na poznańskie Piątkowo © grigor86


Puszcza Zielonka - powrót lasem o zmroku © grigor86
Kategoria 1-40 km


  • Nowsze wpisy →
  • ← Starsze wpisy